DOLAR 33,0116 0.56%
EURO 36,0643 0.52%
ALTIN 2.560,100,43
BITCOIN 19011451,02%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kaspersky, Türkiye'nin de içinde olduğu META bölgesinde %19 büyümeye imza attı!

Kaspersky, Türkiye'nin de içinde olduğu META bölgesinde %19 büyümeye imza attı!

ABONE OL
Haziran 25, 2024 10:50
Kaspersky, Türkiye'nin de içinde olduğu META bölgesinde %19 büyümeye imza attı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023 yılında Kaspersky’nin küresel denetlenmemiş birleşik geliri 721 milyon ABD doları** olarak gerçekleşti. Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde Kaspersky %19 oranında ticari büyüme kaydederken, Türkiye’deki B2B büyümesi %25 oldu.

Kaspersky, 2022’de şirketin işlerini etkileyen piyasa dışı faktörlere yanıt olarak operasyonlarını yeniledi ve jeopolitik risklere karşı dayanıklılığını artırdı. Sonuç olarak Kaspersky, B2C satışlarında pozitif dinamiklere geri dönerek ve yeni kapsamlı güvenlik çözümleriyle B2B satışlarını daha da artırarak istikrarlı ve sağlam iş sonuçlarına imza atmayı başardı.

2023’te Kaspersky’nin B2B satışları hem uç nokta (yıllık %17) hem de uç nokta dışı çözümlerde (yıllık %44) büyüme gösterdi. Her iki çözüm grubu da 2022 büyüme oranlarından daha iyi performansa imza attı. Uç nokta grubunda EDR sınıfı çözümler pazarın odağında yer aldı ve satışlar yıllık bazda %52’lik kayda değer bir büyümeyle sonuçlandı. Sunulan bu çözümler, 2023 yılında bağımsız güvenlik test kuruluşu SE Labs tarafından bir kez daha onaylandı ve Enterprise Advanced Security testinde APT korumasında mutlak verimliliğe imza attı.

Kaspersky’nin stratejik kurumsal ürünleri bu dönemde güçlü bir performans sergilemeye devam etti. En karmaşık tehditlere karşı koruma çözümü olan Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, satışlarının bir önceki yıla göre %67 artmasıyla güçlü bir büyüme gösterdi. Ayrıca, şirketin Operation Triangulation gibi daha önce bilinmeyen kötü amaçlı yazılımların kullanıldığı saldırıları tespit edebilen yeni nesil Kaspersky SIEM satışları %146 arttı. Dünya çapındaki kuruluşlar ve uluslararası kolluk kuvvetleri tarafından güvenilen küresel kaynaklı tehdit verilerine sahip Kaspersky Threat Intelligence, %42 büyüme gösterdi.

B2B satışlarının başarısı, Kaspersky SD-WAN ve Kaspersky Container Security gibi yeni çözümlerin piyasaya sürülmesiyle daha da kolaylaştırıldı. 2023’ün ikinci yarısında teknolojiyi erken benimseyenler için ve 2024’te iş altyapılarına uygulanmak üzere kullanıma sunulan şirketin açık Genişletilmiş Algılama ve Yanıt (XDR) platformu Kaspersky Next XDR Expert’in tanıtımı, 2023 yılında şirketin B2B portföyü için dönüm noktası niteliğindeydi.

XDR özellikleri Kaspersky Industrial CyberSecurity’i de geliştirdi. Kaspersky, 10 yıldan uzun süredir bu gibi koruma çözümlerinin geliştirilmesine yatırım yaparak operasyonel teknoloji (OT) için siber güvenlik ürünlerinin oluşturulmasına katkıda bulunuyor. 2023 yılında, OT altyapısına yönelik saldırıların arttığı bir ortamda, endüstriyel sektörlerdeki kuruluşlar arasında güvenilir siber güvenlik çözümlerine olan talep yüksek kalmaya devam etti ve Kaspersky Industrial CyberSecurity satışları iki kattan fazla artarak yıllık bazda %107’ye ulaştı.

Ayrıca Kaspersky, 2023 yılında yenilikçi çözümlerinin satışlarını artırmaya devam etti. Böylece doğuştan korumalı bir işletim sistemi olan KasperskyOS*** tabanlı ürünlerin satışları bir önceki yıla göre %76 arttı. Kaspersky, 2023 yılında dünyanın önde gelen ince istemci üreticisi Centerm ile KasperskyOS tabanlı ince istemcilerin dünya çapında teslimatına başlamak için bir anlaşma imzaladı. Genel olarak Kaspersky, şirketin kurumsal segmentteki satışlarını bir önceki yıla göre %30 artırdı.

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü İlkem Özar, şunları söyledi: “Genel olarak 2023 yılı Kaspersky için çığır açan bir yıl oldu. Yeniden tasarlanan B2C portföyümüzün sunumunu tamamladık. Diğer yenilikçi çözümleri ekleyerek ve son teknoloji XDR’ımızı pazara sunarak kurumsal teklifimizde stratejik değişimlere başladık. Bu başarı, şirketimizi ileriye götüren etkili strateji ve ekip çalışmasının gücünün bir kanıtıdır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve hatta aşmak için teknolojide mükemmelliğe olan bağlılığımızı sürdürüyoruz. 2023’te elde edilen güçlü büyümenin ışığında Türkiye’ye yaptığımız yatırımları artırarak, yerel kuruluşlarla bilgi paylaşımımızı geliştirerek ve şirketin iş ortakları ve müşterilerinin yanı sıra siber güvenlik alanındaki düzenleyicilerin tüm Kaspersky şirket içi ürünlerinin kaynak kodunu, yazılım güncellemelerini ve tehdit algılama kurallarını inceleyebileceği bir tesis olarak hizmet verecek olan İstanbul Şeffaflık merkezinin yakın zamanda açılması, Türkiye’ye olan bağlılığımızın sürekliliğini teyit eden bir gelişme.”

Kaspersky, satışlarını artırırken ve ürün portföyünü genişletirken ürünlerini düzenli olarak bağımsız karşılaştırmalı testlere göndererek teknolojik ilerlemeye bağlı kaldı. Kaspersky, 2023 yılında şirketin katıldığı 100 bağımsız test ve incelemeden 93 birincilik alarak bir rekora imza attı.

Kaspersky, şirketin çözümlerinin güvenilirliğini kanıtlayan düzenli bağımsız değerlendirmelerin yanı sıra, şirketin iş ortaklarının ve müşterilerinin Kaspersky ürünlerinin kaynak kodunu kontrol etmesine ve tehdit algılama kurallarını ve AV yapılarını incelemesine olanak tanıyan Global Şeffaflık Girişimi’ni geliştirmeye devam ediyor. Girişimin beşinci yıl dönümü yeni kilometre taşlarıyla kutlandı: Kaspersky’nin Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin yanı sıra Türkiye’de ilk Şeffaflık Merkezlerinin açılması, kapsam inceleme teklifinin şirketin tüm şirket içi çözümlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi ve Hizmet Kuruluşları için Hizmet Kuruluşu Kontrolü (SOC) 2 denetiminin yenilenmesi. 

Şirketin GTI’sı ve son gelişmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm büyüme oranları, döviz kuru değişiklikleri hariç tutularak gösterilmiştir.

* Bundan sonraki tüm segment ve bölgesel rakamlar gelir değil, net satış rezervasyonlarıdır; 2023 yılı itibariyle sabit oranlarda sunulmuştur.

** Rakamlar daha kolay okunabilmesi için yuvarlanmıştır. Gelir 721,115 milyon ABD dolarıdır ve Kaspersky şirketlerinin BT işlerinden, örneğin siber güvenlik ve BT ürünleri ile ilgili hizmetlerin satışından elde ettiği toplam geliri içerir.

*** Sözü geçen ürünler arasında Kaspersky IoT Secure Gateway (KISG), Kaspersky Thin Client, Kaspersky Automotive Secure Gateway (KASG) ve diğer ürünler yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.